
Све је спремно за почетак предстојећег, седмог Самита енергетике „СЕТ – Требиње 2026”, који ће у Културном центру Требиње бити одржан од 25. до 27. марта, са потврђених више од 700 учесника, изјавила је за Радио Требиње Бојана Келечевић, портпарол Самита.
„Самит је препознат као једна од најзначајнијих регионалних платформи за дијалог о енергетској транзицији, инвестицијама и технолошким иновацијама. Под слоганом `Вјештачка интелигенција покреће и креира енергетску будућност региона`, СЕТ ће окупити доносиоце одлука, министре, инвеститоре, водеће стручњаке и професоре из области енергетике, представнике институција и енергетских компанија, те директоре из свих електропривреда из региона. Сваке године је све већи број учесника, што нас чини срећним и поносним”, истакла је она.
Прецизира да ће на седам панел-дискусија бити ријечи о актуелним енергетским темама, као што су улагања у енергетику, енергетска транзиција, трговање и оснивање берзе електричне енергије у БиХ, о новим технологијама у енергетици, као и о нуклеарној енергији.
„У фокусу скупа биће примјена вјештачке интелигенције у енергетици и дигитализација електроенергетског система, инвестиције у обновљиве изворе енергије и борба за мрежне капацитете”, наводи портпарол СЕТ-а.
Келечевић напомиње да су пријаве за учешће на Самиту отворене до 20. марта, на линку https://setrebinje.com/prijava-za-samit/
Овогодишњи Самит енергетике у Требињу организује компанија „Самит енергетике“ – СЕТ д. о. о. Требиње, уз подршку Владе Републике Српске, Министарства енергетике и рударства, „Електропривреде Републике Српске", Града Требиња, Министарства спољне трговине и економских односа у Савјету министара, уз генерално спонзорство компаније „ELNOS Group” те бројне покровитеље и пријатеље Самита.
Припремила: Влатка Мусић, тонска реализација емисије Зоран Бегенишић.
