Кошаркаши „Леотара“ побиједили су вечерас пред својим навијачима екипу „Слободе“ из Тузле резултатом 92:86, у утакмици 15. кола Лиге 12 Првенства БиХ.

leo-slo-2.JPG (241 KB)

Важна побједа против реномираног ривала стигла је у право вријеме – да прекине непријатну серију Требињаца од три узастопна пораза у првенству и унесе више оптимизма у тим пред одлучујуће сусрете за пласман у завршницу бх. првенства.

У Бреговима је виђен прави дерби меч са пуно борбе и преокрета. Гости су још у првој четвртини дошли до предности од +13, до средине друге Требињци преокрећу резултат, да би се на одмор отишло са четири поена више на конту Тузлака – 44:48.

leo-slo-3.JPG (231 KB)

leo-slo-4.JPG (226 KB)

За побједу тима Мира Вукоја кључна је била трећа четвртина коју рјешавају у своју корист резултатом 29:18, а потом и 10 поена разлике до којих домаћи долазе три минута прије краја сусрета.

Шеф стручног штаба „Леотара“ истиче да је требињски тим за противника вечерас имао веома озбиљну екипу АБА2-лигаша, од прије мјесец и по дана појачану новим играчима и тренером Дамиром Мулаомеровићем, те да су за побједу у првом реду пресудни били - борбеност и велико срце његових играча.

leo-slo.JPG (198 KB)

„Нама није висио мач над главом, али нам је важност ове утакмице била огромна – зато што смо са овом побједом отворили врата остварењу наша два главна циља. Борба за опстанак је, надам се, више иза нас, а пламан у суперлигу, међу шест екипа, сада је реална амбиција. У наредним сусретима требамо још три побједе и надам се да ће то бити довољно за суперлигу. Мислим да ова екипа може чак и више“, казао је након утакмице Миро Вукоје.

Први пут пред домаћим навијачима наступила су и два појачања „Леотара“, оба на позицији крилног центра - Стефан Лакић са колеџа „Самфорд“ и Иван Пендић, раније играч португалске „Мадеире“, а који је у премијери пред требињском публиком побједи „Леотара“ допринио са 18 постигнутих поена.

Ефикаснији од њега био је само Марко Рикало са 22 поена и 6 асистенција. Владимир Алексић је постигао 12, Марко Раичевић 11, док је Дејан Шакотић, због искључења у првим минутама трећег периода, остао на 10 поена.

Са 22 освојена бода из осам побједа и шест пораза, „Леотар“ је тренутно седми на табели, али има и утамицу мање у односу на главне ривале за пласман у Лигу 6.