
Из Српске православне црквене општине Требиње обавјештавају вјерујући народ да ће сутра, на Видовдан, бити организована литија од Саборног храма Преображења Господњег до гробља у Подгљивљу.
Видовданска литија одржавала се до Другог свјетског рата у знак сјећања на Србе пострадале и објешене од 1914. до 1916. године у Требињу. Ове године навршава се 110 година од њиховог страдања, због чега се вјерујући народ позива да учествује у молитвеном ходу и обновљеној видовданској литији, наводи се у обавјештењу.
Вечерња служба у Саборном храму почиње у 18.00 часова, а полазак литије је у 18.30 часова. По доласку литије, код Спомен-костурнице у Подгљивљу биће служен помен невино пострадалима.
