IMG_20240227_130939_resized_20240227_011010401.jpg (314 KB)

Градоначелник Мирко Ћурић и новоименовани амбасадор Републике Србије у БиХ Иван Тодоров разговарали су данас у Требињу током његове прве званичне посјете једној локалној заједници у Републици Српској.

Ћурић је истакао да му је драго што је Тодоров за прву званичну посјету изабрао Требиње.

"Наш Град организује бројне културне и спортске манифестације, а данас смо се договорили да ове врсте догађаја подржи Амбасада Србије. Такође, амбасадора сам упознао и са пројектима које је у Требињу финансирала Влада Србије", навео је Ћурић.

Он је истакао и да очекује да у наредном периоду Влада Србије настави са подршком Требињу, првенствено у реконструкцији Старог града.

"Обећана су два милиона евра за реконструкцију Старог града, а до сада је утрошено око 800.000 евра. Надамо се да ће и преосталих 1.200.000 евра ускоро бити расположиво, јер нас у Старом граду, осим поплочавања улица, чека још много посла", навео је Ћурић.

IMG_20240227_135650_resized_20240227_015716144.jpg (278 KB)

Амбасадор Тодоров се захвалио градоначелнику Ћурићу на гостопримству, наводећи да се Требиње много промијенио на љепше и боље.

"Овдје сам био као репрезентативац Југославије у џудоу 1985. године. Одушевљен сам градом и свим промјенама", навео је Тодоров.

Он је истакао да је у БиХ дошао из Будимпеште, гдје је био амбасадор Србије у Мађарској.

"Посебно нас веже Јован Дучић. Град ће имати подршку Амбасаде", навео је Тодоров.

Као знак захвалности градоначелник Ћурић је амбасадору Тодорову уручио монографију града Требиња.