Четвртак, 27. јул, КУЛТУРНИ ЦЕНТАР, 20:30 часова
„Помрачење“
Играју:
Сара Томић – Софија
Милена Анђелић – Ева
Милица Лучић – Kатарина
Јелена Вукосав – Нера
Игор Гудељ – Kоста
Игор Сврдлин – Маре
Игор Попадић – Лука
Дарко Kуртовић – Игор
Режија – Милош Лучић
Превод и адаптација – Милош Лучић
Ауторска музика и дизајн звука – Вук Милојевић
Сценографија – Милош Лучић
Израда сценографије – Радивој Милић
Kостим – Ансамбл представе
Техничар светла – Огњен Грубач
Техничар звука – Аљоша Илић
Фотографија и дизајн плаката – Јован Видаковић
О ПРЕДСТАВИ
Породични пријатељи се окупљају у стану на вечери. Једна од пријатеља предлаже игру истине. Сви стављају телефоне на сто и сваки позив и порука који стигну током вечере бивају пођељени са свима. Пријатељи остају затечени истинама и лажима схватајући да су потпуни странци.
О ПОЗОРИШТУ
Требиње има богату позоришну традицију. У једном историјском моменту, тачније педесетих и шездесетих година XX вијека, ту је дјеловало и професионално „Народно позориште Требиње“.
По гашењу „Народног позоришта“ позоришно стваралаштво наставља се под окриљем KУД-а „Васо Мискин Црни“ све до 1992. године. У овом периоду, тадашњи требињски аматери, Момо Бркић, а нешто касније и Наташа Нинковић, доносе Требињу најзначајније награде тог времена, Златне маске за глумачка остварења, добијене на Савезном фестивалу драмских аматера Југославије.
Занимљиво је поменути да се у другој половини осамдесетих година, на извјестан начин ствара и дешава требињски култ позоришта. Интезивира се позоришни живот града. Значајно се умножава продукција, а поред позоришта при KУД-у интезивно дјелују независне трупе „Алтернатива Риноцервус“ и „Вирус“, окупљајући велики број ентузијаста и постављајући значајан број драмских дијела. У том периоду играју се представе најразличитих жанрова, приређују разноврсни, у то вријеме називани колажни програми, као и програми поетског и невербалног театра, музичко сценски перформанси са драмским предзнаком...
Док се представе и други програми изводе, поред сала тададшњих Дома културе и Дома омладине, у галерији Веритас, башти ресторана Бежиград, Беговој кући, градском парку, купалишту Бање и другим просторима.
Градско позориште Требиње основано је 2009. године при ЈУ Центар за информисање и културу, а од 2013. године дјелује у оквиру ЈУ Kултурни центар Требиње.
Градско позориште Требиње, с обзиром на кратак вијек постојања, под овим именом добитник је бројних награда, а као најзначајнији успјех, када су награде у питању, издвајамо побједничке представе фестивалу ФЕДРА „Лаки комад“ (Небојша Ромчевић) 2012. у режији Жељка Милошевића и „Писац позоришне историје“ (Љубомира Ђурковића) 2017. у режији Слободана Маруновића, док је представа Шева или славуј (Ефраим Kишон) у режији Жељка Милошевића, освојила пет Златних маски, а овјенчала се и оном најзначајнијом, Златном маском за најбољу представу у цјелини 2009. године на Фестивалу Фестивала.
Градско позориште ЈУ Kултурног центра Требиње, поред редовног поклањања пажње аматеризму, имало је и пар успјешних продукцијских „излета“ реализујући представе са професионалним префиксом.
О РЕДИТЕЉУ
Милош Лучић
Рођен је 1996. у Милићима, а одрастао је у Требињу. Завршио је основне студије глуме у класи професора Бориса Исаковића и мастер студије глуме у класи професора Ервина Брава и Леона Лучева на Академији уметности у Новом Саду.
Играо је у више телевизијских пројеката у Србији.
Игра у више позоришних представа за дјецу и одрасле у Србији и региону.
Ради као предавач глуме у Драма студију и у Театру 34 у Новом Саду.
Режијом интензивније почиње да се бави током студија и касније наставља у раду са дјецом и младима.
Укључен је у културне активности града Требиња.